8 ay önce
8 ay önce

Mesut Özil Almanya’da Gündem Oldu

Almanya milli takımının formasını sayısız kez giyen ve Dünya şampiyonluğu yaşayan Mesut Özil Almanya’da gündem oldu devre arasında Arsenal’den Fenerbahçe’ye transfer olan yıldız oyuncu Göztepe maçında İstiklal Marşı’nı okumuş ve bu da Alman basınında son derece yankı uyandırmıştı.


Fenerbahçe mesut Özil transferini bitirmesi ile birlikte bir anda bütün dünyada manşet olmuştu yıldız oyuncu genç sayılabilecek yaşta Fenerbahçe’ye katıldı. Fenerbahçe’nin kendi sahasında Göztepe’yi ağırladığı maç öncesinde İstiklal Marşı okunmuş ve Mesut Özil de İstiklal Marşı’nı söylemişti. Alman spor basınında bu gündem oldu Almanların önde gelen gazetelerinden olan Bild oyuncunun bugüne kadar milli takım maçlarında hep suskun kaldığını ve ilk defa bir milli marşı okuduğunu belirtti. Aynı gazete Mesut Özil’in daha önce Fatih Karagümrük maçında ise İstiklal Marşı’nı okumadığına yönelik haberler yapmıştı.

Alman Basını Yakından Takip Ediyor
Mesut Özil Uzunca bir süre Alman Milli Takımı’nın formasını giymiş ve uluslararası platformlarda Almanya’yı teslim temsil etmişti. Milli maçlar öncesinde İstiklal Marşı okunması esnasında çoğu zaman sessiz kalan Mesut Özil 2018 yılında Almanya ile Dünya Kupası zaferi yaşamıştı. Daha önce yaptığı açıklamada marş çalınırken dua ettiğini açıklayan Mesut Özil bu bana güç veriyor ifadelerini kullanmıştı.


Alman Bild gazetesi sık sık Mesut Özil ve Türkiye hakkında haberler yaparak oyuncuyu yakından takip ediyor. Mesut Özil’in İstiklal Marşı’nı okuması Almanya medyasında yankı uyandırdı.

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
EN ÇOK OKUNANLAR
  690

  Aloe vera bitkisi faydaları nelerdir? Nasıl Yetiştirilir?

  Kosgeb Faizsiz Kredi
  651

  Kosgeb Faizsiz Kredi

  568

  Antalya 6 Engelli Alımı

  engelli işci alımı
  383

  İstanbul 12 Engelli İşçi Alacak

  covidyenidünyaduzeni
  326

  Covid-19 İle Gelen Yeni Dünya Düzeni

  su-ve-hayat
  274

  Suyun Hayatımızdaki Yeri ve Önemi

  bağışıklık sistemi
  268

  Bağışıklık Güçlendirici Besinler

  stresin-kaynaklari
  254

  Stres Nedir? Strese Neden Olan Faktörler Nelerdir?

2021 yılında “En yeni ve güncel haberleri insanlara ulaştırmak” ilkesiyle yola çıkan kvkajans.com insanlara en güncel haberleri sunmak için gece gündüz çalışmaktadır.