8 ay önce
8 ay önce

Güney Kore Kripto Para Vergisi Alacak

Kripto paralardan para kazanan insan sayısının giderek artması ve bu işin ticarete dönüşmesi nedeniyle birçok ülke bu konuda çeşitli yaptırımlar uygulamaya başlıyor. Bu ülkelerden bir tanesi de Güney Kore oldu.


Güney Kore kripto para ticareti yapanlar ve gelir elde eden kişilerden yüzde yirmi vergi alınacağını duyurdu. Bu uygulama 1 Ocak 2022 tarihi ile birlikte Güney Kore’de aktif bir şekilde kullanılmaya başlanacak. Özellikle Asya ülkelerinde Kripto para ticareti Avrupa’ya oranla çok daha hızlı bir şekilde ilerliyor. Güney Kore’de bu ülkelerin başında geliyor. Güney Kore hükümeti yapmış olduğu çalışmalarla birlikte Kripto para ticaretinde para kazanan insanları tespit etmeye başladı ve bu insanlardan dergi alacak uygulama 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren geçerli olacak.


2022 Yılında Başlıyor
Güney Kore Ekonomi ve Maliye Bakanlığı konuyla alakalı kısa süre önce açıklama yaptı yapılan açıklamada iki buçuk milyon wona kadar kazançlar vergiden muaf olacak bu rakamın üstüne çıkan tüm kazançlar vergi olarak ödenmek zorunda kalacak. Elde edilen gelirin yüzde 20’si Güney Kore hükümetine vergi olarak ödenecek güney Kore hükümeti miras yolu ile edinilen kripto paralardan da vergi alacak.

Kripto para ticaretin artması birçok insanın bu yollarla gelir elde ediyor olması özellikle Asya ülkelerini harekete geçirmiş durumda Güney Kore’de 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren kripto paralarda ver gel almaya başlayacak.

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
EN ÇOK OKUNANLAR
  690

  Aloe vera bitkisi faydaları nelerdir? Nasıl Yetiştirilir?

  Kosgeb Faizsiz Kredi
  651

  Kosgeb Faizsiz Kredi

  568

  Antalya 6 Engelli Alımı

  engelli işci alımı
  383

  İstanbul 12 Engelli İşçi Alacak

  covidyenidünyaduzeni
  326

  Covid-19 İle Gelen Yeni Dünya Düzeni

  su-ve-hayat
  274

  Suyun Hayatımızdaki Yeri ve Önemi

  bağışıklık sistemi
  268

  Bağışıklık Güçlendirici Besinler

  stresin-kaynaklari
  254

  Stres Nedir? Strese Neden Olan Faktörler Nelerdir?

2021 yılında “En yeni ve güncel haberleri insanlara ulaştırmak” ilkesiyle yola çıkan kvkajans.com insanlara en güncel haberleri sunmak için gece gündüz çalışmaktadır.