8 ay önce
8 ay önce

GeForce Now İnternet Tüketimi Merak Ediliyor

GeForce Now Beta ile birlikte ülkemize giriş yapmış ve birçok oyuncu tarafından beğenilmişti. Beta süresi boyunca test aşamasında olacak GeForce Now oyunculara bulut sistemi üzerinden istedikleri oyunu oynama şansı veriyor.


15 Mart tarihinden itibaren full sürüme geçecek olan GeForce Now internet tüketiminin ne kadar olduğu da merak ediliyor. Kotasız internetin yaygınlaşması ile birlikte indirilen verilerde herhangi bir sorun yaşanmasa da oyunlar esnasında Ping ya da gecikme sorunları yaşanabiliyor. Bu gibi durumlarla birlikte GeForce Now ne kadar internet tüketimi yapıyor bu da merak ediliyor.

Oyun kalitesi etkileyecek
GeForce Now internet tüketimini etkileyen 2 faktör bulunuyor bunlardan bir tanesi sunucunun yoğunluğu ikincisi ise oyunun görüntü kalitesi yani siz Cyberpunk oynuyorsanız oyunun görüntü kalitesinin çok daha iyi olacağını düşünecek olursak internet tüketimi çok daha fazla olması muhtemel olacaktır.

GeForce Now oyun sunucularına ilgi çok fazla yoğun olduğu için sunucularda tepkime sürelerinde gecikme olabiliyor. Bununla alakalı bir Örnek vermek gerekirse ilgi gören oyunlarda Ping ve gecikme sonlarını çok daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. 15 megabit internet ile Almanya lokasyonundaki bir sunucuda oyun oynamak isteyen birisi ile 50 megabit internete sahip olan Türkiye’de 2 oyuncu arasında kalite farkı yaşanabilir. Türk oyuncular için önemli dezavantajların başını da Türkiye’de bir sunucunun yer almaması geliyor. Bu da biraz daha fazla internet kullanımına yaşanması demek.

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
EN ÇOK OKUNANLAR
  690

  Aloe vera bitkisi faydaları nelerdir? Nasıl Yetiştirilir?

  Kosgeb Faizsiz Kredi
  651

  Kosgeb Faizsiz Kredi

  568

  Antalya 6 Engelli Alımı

  engelli işci alımı
  383

  İstanbul 12 Engelli İşçi Alacak

  covidyenidünyaduzeni
  326

  Covid-19 İle Gelen Yeni Dünya Düzeni

  su-ve-hayat
  274

  Suyun Hayatımızdaki Yeri ve Önemi

  bağışıklık sistemi
  268

  Bağışıklık Güçlendirici Besinler

  stresin-kaynaklari
  254

  Stres Nedir? Strese Neden Olan Faktörler Nelerdir?

2021 yılında “En yeni ve güncel haberleri insanlara ulaştırmak” ilkesiyle yola çıkan kvkajans.com insanlara en güncel haberleri sunmak için gece gündüz çalışmaktadır.