8 ay önce
8 ay önce

Altın Fiyatları Hızla Düşmeye Devam Ediyor

Doların 7 liranın altına inmesi ile birlikte altındaki düşüş daha da hızlandı. Gram altın daha önce 410 lira seviyesinde seyrederken kısa süre önce 406 liraya kadar düştü.


Altındaki düşüşün ana sebeplerinden bir tanesi de doların 7 liranın altına iniyor olması dolar bildiğiniz gibi uzunca süredir düşmeye devam ediyor. Ancak kritik eşik olan 7 liranın altına inmesi ile birlikte iç piyasalarda bir rahatlama söz konusu oldu. Altın fiyatlarının da yavaş yavaş aşağıya çekilmesi ile birlikte iç ekonomide de bir rahatlama söz konusu oldu.


Uzmanlar gelecek dönemlerde de altının ne olacağını merak ediyor özellikle Amerika’da yaşanan iç kriz ve siyasi kargaşa nedeniyle dolar fiyatlarının aşağı çekildiğini görüyoruz uzmanlar altına yatırım yapmak isteyen vatandaşları uyarıyor.
Birçok insan düşen altın fiyatları sonrasında altının geleceğinin nasıl olacağını merak ediyor. Özellikle yatırım yapmak isteyen ve düşen altın fiyatlarını avantaja çevirmek isteyen insanlar yüksek miktarlarda altın alarak gelecek dönemde altından kar elde etmek istiyor.


Altın Alacaklar Dikkat
Bu konuyla alakalı uzmanlar ise bir süre daha altın fiyatların düşeceğini öngörüyor. Yani önümüzdeki Mart ve Nisan ayı altının geleceğini de belirleyecek. Yaz aylarında yapılan düğün nişan sünnet gibi törenlerle birlikte altın fiyatlarının giderek artması söz konusu olabiliyor ancak altının geçtiğimiz yaz gibi hızlı bir şekilde artıp artmayacağı da bilinmiyor uzmanlar altının seyrinin birkaç ay daha benzer şekilde devam edeceğini ve sonrasında yükselişe geçeceğini öngörüyor.

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
EN ÇOK OKUNANLAR
  689

  Aloe vera bitkisi faydaları nelerdir? Nasıl Yetiştirilir?

  Kosgeb Faizsiz Kredi
  651

  Kosgeb Faizsiz Kredi

  568

  Antalya 6 Engelli Alımı

  engelli işci alımı
  383

  İstanbul 12 Engelli İşçi Alacak

  covidyenidünyaduzeni
  326

  Covid-19 İle Gelen Yeni Dünya Düzeni

  su-ve-hayat
  274

  Suyun Hayatımızdaki Yeri ve Önemi

  bağışıklık sistemi
  268

  Bağışıklık Güçlendirici Besinler

  stresin-kaynaklari
  254

  Stres Nedir? Strese Neden Olan Faktörler Nelerdir?

2021 yılında “En yeni ve güncel haberleri insanlara ulaştırmak” ilkesiyle yola çıkan kvkajans.com insanlara en güncel haberleri sunmak için gece gündüz çalışmaktadır.